/*! This file is auto-generated */
Akcesoria do treningów

Akcesoria do treningów

 

Pragnąc zadbać o formę lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów, udajemy się zwykle do siłowni. Jest to najprostsze i najbardziej popularne rozwiązanie, jednak z różnych względów nie zawsze możemy z niego skorzystać Bywa niekiedy, że siłownia jest przepełniona, albo że interesujące nas zajęcia odbywają się w niedostępnych dla nas terminach.  Co więcej, regularne treningi na siłowni pociągają za sobą spore koszty, a zakupione przez nas karnety nie zawsze jesteśmy w stanie wykorzystać. W takim przypadku najlepszą formą treningu będzie zorganizowanie sobie miejsca do treningów w domowym zaciszu. Wszystko, czego potrzebujemy, to kawałek podłogi, dobre chęci oraz… odpowiedni sprzęt.

Wybór sprzętu

 

O tym, jaki sprzęt będzie najbardziej optymalnym wyborem w naszym przypadku, musimy zadecydować sami, biorąc pod uwagę nasze upodobania (jeśli ktoś nie lubi biegać, nie ma sensu kupować bieżni), ilość dostępnego miejsca oraz nasze możliwości fizyczne (zakupienie ciężkich hantli, kiedy nie jesteśmy w stanie unieść półkilogramowych, mija się z celem).

Decydując się na zakup sprzętu do treningów, warto też wziąć pod uwagę opinie innych użytkowników. Zanim więc dokonamy zakupu, zasięgnijmy języka na forach internetowych lub w sklepach stacjonarnych, by kupić tylko to, czego naprawdę będziemy potrzebować. Osobna kwestią jest odpowiednia jakość akcesoriów do treningu – jeśli zakupimy te najtańsze, dostępne na hali hipermarketu, prawdopodobnie będziemy rozczarowani jego jakością i trwałością.

Jeśli mimo wszystko nie możemy się zdecydować, albo nigdy wcześniej nie trenowaliśmy samodzielnie, z pewnością warto zainwestować w akcesoria proste w obsłudze, a jednocześnie maksymalnie uniwersalne.

 

Mata do ćwiczeń

 

Podstawowym, a jednocześnie niezbędnym do ćwiczeń przyrządem, jest specjalna mata. Możemy oczywiście ćwiczyć na podłodze lub dywanie, ale ćwiczenia z użyciem maty będą z pewnością bardziej przyjemnie oraz efektywne. Na macie możemy wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha oaz grzbietu, a także ćwiczenia rozciągające. Ćwiczyć możemy boso lub w skarpetkach, zaś grubość maty powinna być dostosowana do rodzaju ćwiczeń. Jeśli zamierzamy ćwiczyć głównie brzuszki, najlepsza będzie mata przyczepna o grubości od 6,5 do 10 mm. Jeżeli natomiast stawiamy na ćwiczenia rozciągające oraz zawierające elementy pilatesu, najlepiej jest wybrać bardziej wygodną matę, o grubości przekraczającej 10 mm.

 

Agrafka do ćwiczeń

 

Agrafka stanowi doskonały przyrząd do ćwiczeń rąk oraz  nóg. Z jej pomocą możemy kształtować i wzmacniać mięśnie ud oraz ramion. Urządzenie doskonale wpływa również na cyrkulację krwi oraz pozwala na szybkie spalanie zbędnych kalorii. Prosta konstrukcja, oparta o stalową sprężynę, jest całkowicie bezawaryjna oraz przyjazna w obsłudze i doskonale nadaje się zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla początkujących.

 

Skakanka

 

Niewielka, bo mieszcząca się w kieszeni, a jednocześnie zapewniająca intensywny trening skakanka, sanowi świetny wybór dla wszystkich, którzy dysponują ograniczonymi funduszami, a jednocześnie chcą w szybki sposób poprawić swoją kondycją oraz zredukować wagę.

 

Gumy do ćwiczeń

 

Proste ćwiczenia możemy wykonywać za pomocą specjalnych gum, przeznaczonych do ćwiczeń. Podstawową zaletą jest ich niska cena oraz fakt dostosowania intensywności ćwiczeń do naszych możliwości. W zależności od naszej kondycji możemy zdecydować się na odpowiednio mocną gumę, oznaczoną innym kolorem. Niezależnie od naszego wyboru, opór, jaki stawia guma, zależy zawsze od siły naszych mięśni. Za każdym razem siłujemy się sami ze sobą, zaś ćwiczenia pozwalają nie tylko wzmocnić poszczególne partie mięśni, ale również w szybki sposób zrzucić zbędne kalorie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *