/*! This file is auto-generated */
Speedball – czym się to je?

Speedball – czym się to je?

Co to jest speedball? Szybka piłka? Nowa moda? A może futurystyczny  środek transportu? W rzeczywistości pod tą tajemniczą nazwą kryje się nowy rodzaj aktywności fizycznej, który najprościej można opisać, jako zespołowe wykonywanie układów choreograficznych z małą piłką. Nowy sport jest już szeroko rozpowszechniony w USA i Europie Zachodniej, a w naszym kraju znany jest od mniej więcej roku,choć i tu zyskał już całkiem duże rzesze fanów.

Jak to wygląda?

Speedball jest bardzo efektowną dziedziną sportu. Na  pierwszy rzut oka przypomina nieco zumbę z piłką, jednak niesie ze sobą znacznie więcej. Podczas ćwiczeń wykonuje się bardzo dynamiczne układy, zaś piłka przemieszczana jest w różnych płaszczyznach. Dzięki czemu ćwiczenia aktywują różne partie mięśni, co doskonale pływa na całość sylwetki.

Ponieważ piłka jest niewielka, nie ogranicza ona ruchów sportowca, a przy tym nie jest tak kontuzjogenna jak np. hantle czy inne, tradycyjne przybory do ćwiczeń.

 

Kto to wymyślił?

Autorem całego zamieszania jest Steve Feinberg , będący wynalazcą zarówno samej dyscypliny sportu, jak i zestawów ćwiczeń oraz programów szkoleń instruktorów. Pan Feinberg od 17 lat pracuje jako instruktor ćwiczeń grupowych, innowator fitness oraz bokser. Jego idee, doświadczenia zawodowe oraz pasja doprowadziły do powstania zupełnie nowej dyscypliny, która znacząco wpłynęła na poprawę kondycji oraz stylu życia tysięcy osób. Sam autor podkreśla, że w speedball ważna jest nie tylko piłka, ale również perfekcyjne zgranie ćwiczeń i muzyki. Ogromne znaczenie ma również osobowość prowadzącego zajęcia oraz jego umiejętność wykreowania atmosfery zabawy, pozwalającej na wykrzesanie z uczestników maksimum wysiłku przy zachowaniu wspaniałej, niezobowiązującej atmosfery.

 

Kto może ćwiczyć?

Spedball jest praktycznie dla wszystkich – po dobraniu odpowiednich zestawów ćwiczeń, nową dyscyplinę mogą uprawiać zarówno osoby pragnące poprawić swoją wydolność, jak i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Istnieją zestawy ćwiczeń przeznaczone dla dorosłych orz dla dzieci, speedball nie ma więc ograniczeń wiekowych. Nowy sport z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom rytmicznego tańca oraz zajęć cardio, pozwalających na maksymalną redukcję wagi oraz poprawę ogólnej kondycji.

 

Dlaczego warto ćwiczyć?

Speedball został opracowany w taki sposób, by angażować różne partie ciała i pozytywnie wpływać na rozmaite układy ludzkiego organizmu. Ćwiczenia speedball poprawiają pracę układu krążenia oraz doskonale wzmacniają obręcz barkową. Znacząco poprawiają ogólną wydolność oraz wzmacniają mięśnie stabilizujące kręgosłup. Poza tym, przewaga tego sportu nad innymi dziedzinami leży również w psychologii: poczucie, że jesteśmy członkami świetnie zgranego zespołu oraz doskonała atmosfera, panująca podczas treningów sprawiają, że speedball naprawdę wciąga. Regularność i systematyczność ćwiczeń stanowi zaś podstawę sukcesu, zarówno dla zawodowych sportowców, jak i dla wszystkich innych osób, pragnących zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *