/*! This file is auto-generated */
Czy warto ćwiczyć na rowerze treningowym?

Czy warto ćwiczyć na rowerze treningowym?

Tak naprawdę, pytanie nie powinno brzmieć „czy warto”, ale „dlaczego?”. Mimo tego, że ćwiczenia na stacjonarnym rowerku wydają się nieco monotonne (pedałujemy, a nie jedziemy), trudno przecenić ich zalety.

Przede wszystkim, w odróżnieniu od zwykłego roweru, na tym stacjonarnym możemy ćwiczyć praktycznie cały rok, i to niezależnie od pogody. Nie zawsze mamy możliwość wybrać się na wycieczkę rowerową – brakuje nam czasu, towarzystwa, a niekiedy również ścieżek rowerowych, zaś jazda po zwykłej drodze, w towarzystwie pędzących ciężarówek, nie jest ani przyjemna, ani zdrowa. Jeśli nawet mamy wokół domu ścieżki rowerowe, pogoda nie zawsze pozwala z nich korzystać, szczególnie jesienią i zimą. Ćwicząc na rowerku stacjonarnym, możemy przygotować się do sezonu i wiosną móc cieszyć się wspaniałą formą.

Ścieżki rowerowe nie należą tylko do nas – często spotykamy na nich rozmaitych „przeszkadzaczy”, jak uczące się jeździć dzieci, matki z wózkami czy wreszcie nierozgarniętych staruszków, nieświadomych tego, że maszerują po ścieżce, nie po chodniku dla pieszych. Wszystko to powoduje, że nasz trening jest co chwila przerywany, co nie wpływa dobrze ani na nasze samopoczucie, ani na kondycję. Ćwicząc na rowerku stacjonarnym możemy utrzymać takie tempo (oraz tętno), jak sobie zamierzymy, co pozwala na znacznie szybsze wypracowanie kondycji oraz na wzmocnienie układu krążenia.

Co więcej, ćwicząc na rowerze stacjonarnym, możemy wykonywać jednocześnie inne czynności – np. oglądać wiadomości, ulubiony serial, albo słuchać muzyki. Dzięki temu, nawet nie zauważymy, kiedy „przejedziemy” założony dystans, a poza tym pozbędziemy się wyrzutów sumienia, że marnujemy czas na telewizję.

OK, a jak wybrać dobry rower stacjonarny?

Oczywiście, opcji mamy wiele, ale warto przede wszystkim postawić na jakość – w końcu ćwiczenia chcemy wykonywać regularnie, a jeśli sprzęt będzie kiepskiej jakości, nie zmusimy się do treningów, więc szkoda naszych pieniędzy. Ciekawą propozycją na rynku jest rower magnetyczny BILBAO SPOKEY. Wyróżnia go przede wszystkim wysoki komfort użytkowania oraz możliwość ręcznej, 8-stopniowej regulacji oporu. Dzięki temu możemy łatwo dostosowywać opór, jaki stawia nam „teren” do własnej kondycji i możliwości.

Rower ten wyróżnia też szeroki zakres funkcji komputera, pozwalający na monitorowanie parametrów organizmu podczas ćwiczeń. Możemy zmierzyć nie tylko czas, dystans oraz prędkość, le również spalone kalorie oraz zmierzyć puls. Ma to duże znaczenie nie tylko dla sportowców, pragnących poprawić swoje osiągi, ale również dla rekonwalescentów, chcących wrócić do formy, a jednocześnie nie przeforsować się.

BILBAO SPOKEY jest solidnie wykonany, trwały i wykonany z materiałów o wysokiej jakość. Posiada też wszelkie niezbędne certyfikaty, gwarantujące przyjemne i bezpieczne użytkowanie, a dzięki wbudowanym rolkom transportowym łatwo jest go przenosić z miejsca na miejsce.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *