/*! This file is auto-generated */
Sprzęt kardio w Twoim domu

Sprzęt kardio w Twoim domu

Nikt z nas nie ma wątpliwości, jak ważny jest regularny ruch. Noworoczne postanowienia, brak ruchu, spowodowany zimową pogodą, a także chęć przywitania wiosny w ulubionej, krótkiej sukience czy wąskich spodniach sprawiają, że zapada decyzja: będziemy się ruszać. Niestety, nie każdy może (i chce) ruszać się na siłowni. Trzeba przyznać, ze są to miejsca specyficzne: często są dość zatłoczone, pełne wysportowanych ludzi, wbijających nas w kompleksy oraz urządzeń, na których nie bardzo wiemy, jak ćwiczyć. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie sobie prywatnej strefy ćwiczeń w domowym zaciszu. Wówczas, przy ulubionej muzyce i braku pełnych politowania spojrzeń możemy w spokoju dochodzić do formy.

Zaaranżować strefę ćwiczeń wcale nie jest trudno: wystarczy kawałek pustej podłogi, dobre chęci oraz równie dobry sprzęt –  Energetics marki Intersport. Oferowany przez firmę sprzęt nie tylko prezentuje najwyższą jakość oraz umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych treningów, ale przede wszystkim jest mały i lekki. Dzięki temu, kiedy już skończymy ćwiczyć, możemy go spokojnie schować pod łóżko czy do szafy i nie zagracać sobie mieszkania, ani nie zamieniać go w siłownię. Jakie urządzenia warto wybrać?

Rowerek treningowy

Rowerek treningowy jest bardzo uniwersalnym przyrządem – mogą na nim ćwiczyć osoby w różnym wieku i o różnej kondycji – zarówno sportowcy, pragnący popracować nad formą, jak i rekonwalescenci, chcący szybciej wrócić do sprawności.

Regularne treningi z użyciem rowerka nie pozwalają utrzymać wzmocnić mięśnie i spalić zbędne kilogramy, a także wyraźnie zwiększyć  wydajność układów krążenia i oddechowego. Rowerek Energetics jest przeznaczony do użytku domowego – jego waga to zaledwie 22 kg, zaś ilość funkcji i dostępnych opcji jest taka sama, jak w przypadku rowerów, spotykanych na siłowniach; możemy więc zmierzyć czas treningu, prędkość, dystans, a także tętno oraz liczbę spalonych kalorii.

Orbitrek (Crosstrainer)

Jest to urządzenie za pomocą którego możemy przeprowadzać treningi kardio lub interwał. Dzięki temu, orbitrek jest doskonałym wyborem zarówno dla osób, pragnących spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, jak i dla tych, którzy pragną popracować nad kondycją.  Co niezmiernie ważne, urządzenie to angażuje mięśnie rąk i nóg, a jednocześnie jest bardzo bezpieczne dla stawów, jest więc przeznaczone zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla osób po różnego rodzaju kontuzjach lub urazach.

Bieżnia

Bieżnia jest urządzeniem, stanowiącym podstawowe wyposażenie profesjonalnych siłowni. Ćwiczenia na bieżnie pozwalają w szybki sposób spalić tkankę tłuszczową, są więc  doskonałym uzupełnieniem diety. Bieżnie jest bardzo uniwersalnym przyrządem – w zależności od wybranej opcji, możemy z jej pomocą biegać, maszerować lub chodzić. Dodatkową opcją jest możliwość ustawienia bieżni pod kątem, co pozwala na zwiększenie intensywności ćwiczeń. Bieżnia Energetics wyposażona jest także w szereg przydatnych funkcji, jak  np. mierzenie dystansu. Czasu i prędkości, a także tętna i ilości spalonych kalorii. Przy zakupie bieżni zwracajmy zawsze uwagę na materiały, z których są wykonane jej elementy. Jeśli wybierzemy najtańszą bieżnię z plastikowymi elementami – może nam onie nie posłużyć zbyt długo. Obecnie coraz więcej firm stosuje w swoich produktach rolki z poliuretanów. Wizalnie przypominają one te plastikowe, jednak są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *