/*! This file is auto-generated */
7 pomysłów na fitness dla kobiet

7 pomysłów na fitness dla kobiet

 

Większość z nas ma świadomość, jak ważny dla zdrowia i ogólnego samopoczucia jest regularny ruch. Sęk w tym, że samo hasło „wysiłek fizyczny” niesie ze sobą wyłącznie nieciekawe skojarzenia: pot, nuda, zmęczenie, itp.

Na pocieszenie wiedzcie, ze nie tylko wy tak macie – na całym świecie borykają się z podobnym problemem: chciałabym, powinnam, ale nie mogę się zmusić. Dlatego właśnie warto zapoznać się z poniższą listą niebanalnych pomysłów na fitness. Oczywiście, nie wszystkie muszą się wam spodobać, i bardzo dobrze – świat dlatego właśie jest piękny, że jest różnorodny, a każdemu przypada do gustu coś innego. Może znajdziecie poniżej coś, co was zainspiruje i sprawi, że trening przestanie być nudnym obowiązkiem, a stanie się ciekawym (i zdrowym!) sposobem spędzania czasu?

Inspiracja 1 – anty gravity yoga

Słyszałyście o jodze, ale jesteście anty? W sumie jest to całkiem zrozumiałe – typowy jogin to wychudzony, brodaty dziadek w ręczniku na głowie, który jakimś cudem potrafi zaplątać się w supełek. Nic dziwnego, pewnie ćwiczy tak od 200 lat. Szczęśliwie przez ten czas wymyślono zupełnie nowy rodzaj jogi, polegający na ćwiczeniach z wykorzystaniem specjalnego hamaka. Ponoć tego rodzaju ćwiczenia wzmacniają tułów, poprawiają ogólną sprawność i powodują głęboki relaks (zwłaszcza, jak uśniemy na hamaku)

 

Inspiracja 2 – bieganie boso

Standardem jest, że zapisując się na jakąś formę treningu, kupujemy wypasione obuwie sportowe. Nic dziwnego – kobiety kochają buty, a nabywając takie sportowe mamy poczucie, że zrobiłyśmy coś dla swojej sylwetki i zdrowia (takie małe oszustwo, ale kto by się tam przejmował). Tymczasem, jednym z ciekawszych sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie jest bieganie boso. Ten stary sposób pozwala nie tylko poprawić kondycję organizmu, ale też wzmacniają odporność, zwłaszcza , jeśli biegamy po porannej rosie.

Inspiracja 3-Zumba

Pewnie słyszałyście o zumbie – jeśli nie, najwyższy czas spróbować, bowiem ten sport tak naprawdę nie jest sportem, ale… szczególny rodzajem tańca. Zumba pozwala poczuć się, jak na szalonej imprezie, a jednocześnie wzmocnić organizm i poprawić jego wydolność. Wszystko tu dzieje się jakby samo – ruszamy się, bawimy, tańczymy, a nasze ciała intensywnie ćwiczą. Jest fajnie, imprezowo i wesoło, a my wychodzimy po treningu zmordowane, ale szczęśliwe. Zumba jest najbardziej popularną formą fitnessu na świecie,  to o czymś świadczy, prawda?

 

Inspiracja 4 – trampolina

Myślicie, że trampoliny są dla dzieci? A kto tak powiedział? Zresztą, podobno wewnątrz każdej dorosłej kobiety siedzi mała dziewczynka i dziwi się, co się stało, że może już nosić szpilki i chodzić do pracy. Ćwiczenia na trampolinie są doskonałym sposobem na błyskawiczne zrzucenie kalorii. Tak, macie rację – oznacza to, że są bardzo wyczerpujące, ale jednocześnie tak fajne, że zmęczenie czujemy dopiero po zakończeniu treningu.

Inspiracja 5 -ViPR

Pod tym tajemniczym skrótem kryją się trzy angielskie słowa: vitality (witalność), performance (wykonanie) oraz  reconditioning (odnowa). W metodzie ViPR ćwiczymy z użyciem gomowej tuby o wadze od  4 do 20 kg. Idea tego typu aktywności polega na wykonywaniu ćwiczeń maksymalnie zbliżonych do ruchów, wykonywanych w codziennym życiu. Ponieważ zwykle są to ruchy złożone, pozwalają na wzmocnienie całego ciała , a nie tylko wybranych mięśni, dzięki czemu nasza ogólną sprawność i sylwetka poprawia się bardzo szybko.

Inspiracja 6 – Elite Fitness

Elite Fitness to zestaw rozmaitych ćwiczeń, pochodzących z różnych dyscyplin sportowych. Głównym celem jest tu „|zaskakiwanie mięśni”, które zwykle podczas treningu wykonują ciągle powtarzające się ruchy, Tu przeplatamy różne rodzaje treningu, co pozwala szybciej zrzucić wagę i wypracować w stosunkowo krótkim czasie dużą sprawność ogólną.

 

Inspiracja 7 – taniec na rurze

Taniec na rurze – a dlaczego by nie? Wbrew pozorom, ten rodzaj ćwiczeń ma służyć nie tylko uciesze gawiedzi, ale również wzmocnić mięśnie brzucha, pośladków i ud, a także podnieść ogólną sprawność i koordynację. Może warto więc spróbować?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *