/*! This file is auto-generated */
7 pomysłów na fitness dla mężczyzn

7 pomysłów na fitness dla mężczyzn

Mimo całego postępu cywilizacji, jedno nie uległo zmianie – facet, nawet jeśli nie jest z zawodu drwalem, powinien być silny i sprawny fizycznie. Wszystko pięknie, ale sami wiecie, jak to jest: praca, obowiązki… komu by się jeszcze chciało machać hantlami na siłowni? Na szczęście, nie jest to jedyna opcja – poniżej przedstawiamy siedem pomysłów na niebanalne ćwiczenia. Może któreś z nich przypadną wam do gustu?

Pomysł 1 – aeroboks

Jest to trening z elementami boksu, którego głównym celem jest nie tyle zdobycie umiejętności, które mogą się przydać na ringu lub w ciemnym zaułku, ale podniesienie ogólnej sprawności fizycznej.

Pomysł 2 – Jungle Gym

Njprościej mówiąc, Jungle Gym to trening w zawieszeniu. Chodzi o to, że podczas ćwiczeń część ciężąru naszego ciała zawieszona jest na specjalnych taśmach bądź linach, co pozwala wykorzystać do ćwiczeń naszą własną masę (lub jej część). Tego typu ćwiczenia wzmacniają mięśnie i poprawiają ogólną sprawność, a jeśli są odpowiednio dobrane – pozwalają również na zrzucenie paru zbędnych kilogramów.

Pomysł 3 – Kettlebells

Kettlebell to ciężarek, mający postać kuli z uchwytem – pewnie widzieliście coś takiego na starych filmach. Ćwiczenia z kettlebells pozwalają na spalenie 270 kcal w zaledwie 20 minut. Takiego wyniku nie sposób osiągnąć za pomocą nowoczesnych przyrządów, ponieważ są one zwykle nastawione na pracę jednego rodzaju mięśni. Ćwicząc z ciężarkiem, wykonujemy prace podwójnie – wprawiając go w ruch oraz wyhamowując, co wymaga pracy wielu partii mięśni jednocześnie.

Pomysł 4 – anty gravity yoga

Anty gravity joga, czyli napowietrzna joga, polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem specjalnego hamaku. Ćwiczenia pozwalają wzmocnić mięśnie oraz poprawić elastyczność, a także wzmocnić mięśnie tułowia.

Pomysł 5 – Boot Camp

Są to ćwiczenia wzorowane na wojskowym drylu. Nie ma tu miejsca na przerwy, użalanie się nad sobą i pisanie SMS-ów. Z pozoru proste ćwiczenia, duża intensywność oraz różnorodność powodują, że błyskawicznie budujemy kondycję oraz siłę naszych mięśni. Tego typu trening pozwala na błyskawiczne poprawienie osiągów i spalenie kalorii, co czyni go niezmiernie intensywnym i skutecznym.

Pomysł 6 – Cross-Fit

Cross-Fit to absolutny rekordzista w dziedzinie spalania kalorii – w tego typu ćwiczeniach możemy stracić nawet 15 kcal na minutę… oczywiście pod warunkiem,że wytrzymamy taką intensywność treningu. Mamy tu okazję zmierzyć się z wlasną słabością i ograniczeniami, a także zbudować naprawdę imponującą kondycję. Warto wiedzieć, że cross-Fit stosowany jest w ćwiczeniach dedykowanych dla służb mundurowych: wojska, policji oraz strażaków, dzięki czemu utrzymują oni sprawność bojową oraz na bieżąco spalają zbędne kalorie.

Pomysł 7 – trening przy konsoli do gier

Tak, to nie pomyłka – jeśli wiemy, że absolutnie nie zmusimy się do żadnego innego rodzaju aktywności fizycznej, warto zainwestować w gry ruchowe, wymagające od nas ruszenia tyłka z kanapy. Wówczas, grając, nie tylko przyjemnie spędzimy czas, ale też poprawimy własną kondycję i sylwetkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *